Mire se vini ne Forumin tone

Forumi Yrshek
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Praktikal data te zhdukura

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 95
Join date : 01/11/2008
Age : 36
Location : Albania

MesazhTitulli: Praktikal data te zhdukura   29/5/2009, 21:52

Praktike të dhënat e fshehur në TCP / IP
Kamran Ahsan kundur deepa
Qeveria e Ontario University of Toronto
123 Street 10 King Edward 's College Road
Toronto, Ontario Kanada Toronto, Ontario Kanada
+1 416 212-3100 +1 416 946-T.
kamran.ahsan @ CBS. gov.on.ca deepa.kundur a. ca

Abstract informacion për të tjerët në një mënyrë që shkel sistemin e
kete pune mbulon fushat e "rrjetit të protokolleve të politikës së sigurisë. maskuar kanale janë të klasifikohen në magazinim i maskuar
dhe të sigurisë për të dhënat në praktikë fshehur kanalin e rrjeteve të komunikimit, të cilat të dhënat për të transferuar një tjetër me shkrim
duke përdorur TCP / IP. Dy qasjet janë dhënë dhe në bazë të një të përbashkët storage vendndodhja, dhe koha e kanaleve të fshehtë, ku
Paketa header manipulim qeskë dhe rendit brenda IPSec informacion sinjale të njëri-tjetrit, me anë të ulje e përkohshme kornizë
. për ish Internet protokoll ipv4 header është burimeve. Ajo përqendrohet në kanalet e fshehur e rrjeteve kompjuterike për
analizuar për të identifikuar shfrytëzuar kanalet e maskuar dhe të dhënat e fshehur tepricë është bërë duke përdorur të rrjetit
interpretime të shumëfishta Protokollit strategjive; kalimin e paketes rrjedhave të mbulojnë si subjekt. Si të kalojë nëpër këto pako
informacion shtesë nëpërmjet ipv4 headers na tregojnë topologies rrjetit të ndryshme dhe janë të zakonshme për të rrjetit të ndryshme
VAZHDON
affraid affraid


Edituar për herë të fundit nga Admin në 27/7/2009, 20:29, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://yrsheku.azurforum.com
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 95
Join date : 01/11/2008
Age : 36
Location : Albania

MesazhTitulli: Praktikal data te zhdukura   29/5/2009, 21:57

Pjese e dyte

mekanizmat e sigurisë se si mund të përmirësohet në router, firewall, nyje përpara destinacion synon arritjen e saj, ne
dhe për shërbime të tilla si tek, auditimit dhe të hyjnë pa llogari për sjelljen e rrjetit të dhënave fshi Design.
shtesat e rëndësishme për të hardware ose software. Për kuadrin 1,1
qasje, ne tregojnë përdorimin e paketës sorting për steganographic supozon se palët në komunikimet denoted Alice mishërojnë dhe ajo
me IPSec mund të lejojnë më të madhe të rrjetit të sigurisë. Bob, transferimin informacion të hapur mbi një rrjeti kompjuterik dhe
duke përdorur të dhëna që kanë të bëjnë fshehur TCP / IP-suite e
Fjalë kyçe komunikuar informacione fshehurazi. Të dhënave është i fshehur
të dhënat e fshehur, "maskuar kanale, TCP / IP rrjetit
punëtorëve nëpërmjet një Stego algorithm-se e konsideron si input të mistershëm
sektorit të sigurisë automorphism, IPSec, sorting paketes.
CK mesazh, një rend i rrjetit pako PK () të njohur si
Vazhdon affraid affraid


Edituar për herë të fundit nga Admin në 27/7/2009, 20:30, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://yrsheku.azurforum.com
 
Praktikal data te zhdukura
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mire se vini ne Forumin tone :: Kategori dhe Forume :: Friends :: Rreth mesimeve Pirate-
Kërce tek: