Mire se vini ne Forumin tone

Forumi Yrshek
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pirato cdo blututh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 95
Join date : 01/11/2008
Age : 36
Location : Albania

MesazhTitulli: Pirato cdo blututh   29/5/2009, 22:17

Tetor 2003

Lufta nibbling: Bluetooth pasigurisë

Bluetooth e protokollit, e cila është e vendosur në miliona produkte
që variojnë nga telefonat celularë laptopë për të, është i shpejt
u bërë i ri brenda standardit për pajisjen e komunikimit pa tel.
Ky dokument hulumton metodat e vlerësimit
sigurinë në pajisje Bluetooth protokoll
Shtëpia e Bardhë Ollie hartimin dhe zbatimin defekte. Gjithashtu të diskutuar mënyrat për të
ollie@atstake.com
Bluetooth proactively Qasja e sigurisë dhe të sigurisë
Shtëpia e Bardhë është një Ollie profesionale
mund të bëjnë për mbrojtjen e tyre kundër organizatave
DREJTOR I SIGURIA padëshiruar kompromis.
Arkitekturë për @ aksioneve,
Shtëpia e Bardhë Inc Z. përvojë
Consulting në atë
përfshin sigurinë
Hyrje
arkitekturave, sistemet e integrimit dhe
projekt argumentin e kësaj letre është "Lufta-nibbling", procesi i hartës pajisje
menaxhimi. Ai gjithashtu
brenda një organizate. Lufta e-nibbling është e ngjashme me "luftë-driving" [1], por adresat
punuar për Wireless
pajisje e vogël që të mbështetet në afërsinë për të komunikuar.
operatorëve në Shtetet e Bashkuara, para se të konceptit të luftës nibbling janë ekzaminuar në detaje, është e sugjeruar
Evropës dhe të Mesme kanë një bazë të të kuptuarit e Bluetooth [2] teknologjive. Prandaj, ju duhet të marrë
Lindje, ku informacionin e mëposhtëm në mendje.
me kusht të nivelit të lartë
Arkitektura vlerësimet
Bluetooth specifikimet mbështet transmeton në 100 milion me Bluetooth
transceivers që veprojnë në një teknologji inovative, band teori, të njëjtën band WLAN përdorin pajisje.
dhe zhvillimin e politikave si
më poshtë janë të dokumentuara klasave të pajisjeve:
mobil dhe sistemet e bazuar në sulm
& Test e depërtimit të 2.0,
2.5G dhe 3G rrjeteve.
Device type pushtetit sërë klasës (meters)

KLASA I pajisjeve maksimale 100 MW (20 MCM) në 100
Klasa 2 pajisje mesatare 2,5 MW (MCM 4) deri në dhjetë
Klasa 3 pajisje minimale 1 MW (0dbm) edhe brenda dhjetë


Aktualisht, më të zakonshmet janë pajisje të klasës 3 ose 2. Këto përfshijnë, por nuk kufizohen vetëm në
:


@ Aksioneve, Inc www.atstake.com E-mail: info@atstake.com
Boston Chicago London New York Raleigh San Francisco Seattle
Lufta nibbling: Bluetooth pasigurisė 2
Cell phones
digital asistente personale
Peripherals kompjuter (tastierë dhe maus)
pajisje audio
Portable
pikat e hyrjes (8 pan mbështet pajisje me një stil lidhje PPP
Bluetooth është bazuar në idenë se një përdorues duhet të jenë të aftë për të krijuar një Pan (Personal Area Network
) Rreth tyre. Për të lehtësuar klienti Privacy Bluetooth përmban një numër të
karakteristika të sigurisë brenda bazës protokoll specifikimet [3]. Kjo përfshin
tek, autorizimin dhe privacy.
Për një pasqyrë të protokollit shtresa e Bluetooth, i referohen një ekspozitë, që është një revistë e ilustruar përfaqësim
Bluetooth protokoll mullar.Një ekspozitë: gjendjen e protokollit Bluetooth shtresa [18]
Ka tre primare të sigurisë modes: Mode 1
: Jo sigurisë
Mode 2: Kerkesa / shërbimit bazë (l2cap)
Mode 3: Lidhje-layer (PIN tek / MAC adresën e sigurisë / encryption)
rrëmim pak më specifike ju mund të shihni në miratimin e përmbajtura në '
eksponat B më poshtë.
©️ @ aksioneve, Inc. Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Lufta nibbling: Bluetooth pasigurisė 3
Eksponat B: këngë nga Zyrtare Bluetooth v1.1 specifikimet [4]

14,3 encryption: Informacion për përdoruesit mund të mbrohen nga encryption paketë
pu, dhe qasjen kodin pako me kokë dhe nuk janë kurrë Encrypted. The encryption është
kryhet me një lumë që quhet e0 shifër e cila është e ri-sinkronizuara për çdo payload. I
parimi i përgjithshëm është treguar në figurën 14/4 faqe 159.Eksponat B Bluetooth header tregon se nuk janë të Encrypted, e cila mund të çojë në një
mundshme në bollëk affraid affraid
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://yrsheku.azurforum.com
 
Pirato cdo blututh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mire se vini ne Forumin tone :: Kategori dhe Forume :: Friends :: Rreth mesimeve Pirate-
Kërce tek: